Сенсей Фукуда Кейко – єдина в світі жінка, якій присвоїли 10-й дан дзюдо.

Мотивація: Кейко Фукуда

Дитинство Кейко Фукуда провела в Японії. Як і належить японській дівчинці, вона навчалася каліграфії, флористики, мистецтву приготування чаю. У 1935 році, зіткнувшись з дискримінацією жінок після розлучення з чоловіком, Кейко почала займатися дзюдо. Вона стала послідовницею засновника дзюдо Дзігоро Кано. Все життя вона мріяла про отримання чорного пояса десятого ступеня. Мрія японки збулася, коли їй виповнилося 98 років. Цим успіхом Кейко Фукуда довела всьому світу, що ні статева, ні вікова приналежність не є перешкодами в подоланні труднощів на шляху до своєї мети. На момент отримання червоного пояса і 10 дана Кейко Фукуда була однією з чотирьох володарів максимально високого ступеня в дзюдо, інші троє – чоловіки і вони проживають в Японії.

Померла найвідоміша в світі дзюдоїстка 9 лютого 2013 року в віці 99 років. До останнього дня життя Фукуда-сенсей тричі на тиждень приходила в своє додзьо в Сан-Франциско і викладала дзюдо. Вона автор двох книг про мистецтво дзюдо, проводила щорічний чемпіонат з дзюдо, названий її ім’ям.

Ця жінка – справжній приклад для наслідування. Саме тому вона була героїнею багатьох репортажів і документальних фільмів. Найвідоміший з них “Міссіз Дзюдо. Будь Сильної. Будь М’якою. Будь Гарною”. Особистий девіз Фукуди був: “Будьте ніжні, ласкаві, і красиві, але тверді і сильні, як психологічно, так і фізично”. Фільм знятий японськими документалістами. 

Ми пропонуємо вам подивитися всього п’ять з половиною хвилин з цього фільму на мові оригіналу з англійськими титрами. Це найчудовіші хвилини: Кейко Фукуда проводить заняття в своєму клубі, молода послідовниця Дзігоро Кано демонструє техніку дзюдо, на четвертій хвилині вона плаче – її запитали про заміжжя і вона відповіла, що вибрала дзюдо замість сім’ї. Вона володіла 5 даном протягом 30 років і її не підвищували, бо вона жінка. У навчанні вона наголошувала. Загалом, більше коментарів до цього відео немає, просто дивіться …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *